close
Schermafbeelding 2021-04-01 om 10.31.06

Kroegpraat – Op Weg naar de Verkiezingen

In deze vijfdelige videoreeks Kroegpraat – Op Weg naar de Verkiezingen – duiken onze Podium-programmamakers Imke Kleingeld en Roos Verbrugh de kroeg in. Vanaf een pluche barkruk in het Utrechtse Hofman Café interviewen we voorzitters van verschillende jongerenpartijen. De vijf afleveringen staan elk in het teken van een politiek thema dat voor studenten van belang is. 

De thema’s

Maandag 8 maart: Aflevering 1 – Studieschuld
Dinsdag 9 maart: Aflevering 2 – Diversiteit
Woensdag 10 maart: Aflevering 3 – Klimaat
Donderdag 11 maart: Aflevering 4 – Gezondheid
Vrijdag 12 maart: Aflevering 5 – Huisvesting 

In elke aflevering vragen we de voorzitters het hemd van het lijf. Wat doet hun partij tegen het studentenkamertekort? Hoe kijken ze aan tegen het leenstelsel? Wat is hun partijbeleid in belangrijke zaken als klimaatbeleid, ongelijkheid en racisme? Hoe houden ze de zorg betaalbaar voor studenten? En hoe kijken ze eigenlijk aan tegen de mentale gezondheid van jongeren in de coronacrisis? Grote politieke thema’s worden binnenstebuiten gekeerd in de gezellige setting van de kroeg. Ondertussen proeven we de favoriete drankjes van de voorzitters en hebben we op vrijdag een leuke winactie voor jullie, de kijkers, in petto! Kijken dus. 

Meer informatie en links

In onze video’s komen vijf voorzitters aan het woord van de grote jongerenpartijen van VVD, CDA, D66, Groenlinks en PvdA. Maar natuurlijk zijn er véél meer partijen waar je deze verkiezingen op kunt stemmen. Check de partijprogramma’s of surf langs onderstaande links en vind jouw politieke match!

Jongeren Kieswijzer: https://jongerenkieswijzer.nl/

De Stemwijzer: https://stemwijzer.nl/

Het Kieskompas: https://www.kieskompas.nl/

Partijenwijzer: https://partijenwijzer.nl

KiesWijzerWonen:  https://www.vbo.nl/kieswijzerwonen

De Ongemakkelijke Kieswijzer: https://www.humanistischverbond.nl/ongemakkelijkekieswijzer/

De Politieke Sekswijzer: https://www.politiekesekswijzer.nl

Kandidaten2021.nl: http://kandidaten2021.nl

Check Je Stem: https://instagram.com/checkjestem?igshid=j

Jouw Politiek: https://instagram.com/jouwpolitiek?igshid=1m6awr9k59yec

Stem Dan: https://stemdan.nl/op-wie-moet-ik-stemmen/

Stemmentracker: https://stemmentracker.nl

De Burgeragenda: https://burgeragenda.nl/

Slimmer kiezen: https://slimmer-kiezen.nl/

Partijgedrag: httpsL//Partijgedrag.nl

Cannabis Stemwijzer: https://www.cannabis-kieswijzer.nl/

Technologie Kieswijzer:  https://technologiekieswijzer.nl/

De populisme meter: https://populismemeter.nl/nl/